Dlaczego warto używać papierowych kalendarzy?

Wraz z końcem roku wiele osób zaczyna się rozglądać za kupnem nowego kalendarza. Ale właściwie dlaczego? Dlaczego warto korzystać z kalendarzy i jak mogą być one przydatne?

 

Coś dla oka…

Jako ludzie mamy nieprzejednaną słabość do rzeczy pięknych – i słusznie! Patrzenie na piękne przedmioty i korzystanie z nich znacząco wpływa na nasz nastrój, ciesząc oko i niwelując stres. Jest to dobry sposób na sprawienie sobie ładnego, praktycznego prezentu i autoekspresję.

 

Coś dla ciała…

Kalendarze papierowe, przede wszystkim kalendarze tygodniowe, motywują do lepszej organizacji czasu oraz pozwalają łatwiej zorientować się w bieżących zadaniach, spotkaniach, wyjazdach czy obowiązkach. Dzięki skupieniu się na zaplanowaniu pracy, mamy, paradoksalnie, więcej czasu na odpoczynek!

 

Coś dla duszy…

Standardowych, książeczkowych kalendarzy tygodniowych można użyć nie tylko do planowania, ale i do zawierania w nich swoich myśli oraz monitorowania nastrojów. Osobiste zapiski można sporządzać nie tylko w rybryczce przyporządkowanej konkretnemu dniu, ale i na końcu – w większości przypadkow znajduje się tam kilkanaście wolnych kartek w kratkę czy w linie.

Oddanie się takiemu nawykowi planowania naszych działań oraz zapisywania własnych stanów emocjonalnych stanowi kojący, wyciszający rytuał.

Dodatkowo taki kalendarz stanowi po latach świetną, bardzo prawdziwą i emocjonalną pamiątkę.

 

Kalendarz tygodniowy 2023 – gdzie i kiedy kupić?

Taki kalendarz możliwy jest do zakupienia w dowolnej sieci sprzedającej książki i/lub papeterię oraz w niewielkich, lokalnych księgarniach czy sklepach papiernicznych. Jeżeli zależy Ci na dużym wyborze i nie przeszkadzają Ci kwestie takie jak oczekiwanie i odbiór wysyłki dobrym wyjściem może być zakup kalendarza przez Internet.

Warto pamiętać, że dobrze jest dokonać zakupu najpóźniej w grudniu: wówczas wybór będzie największy oraz nie będzie trzeba uzupełniać kilku pierwszych kartek, jak miałoby to miejsce w przypadku nabycia kalendarza później.

Jeżeli jednak kilka pustych kartek bądź późniejsze uzupełnienie ich nie są dla Ciebie problemem, a priorytetem jest niska cena kupno, kalendarza w styczniu czy lutym może być pod tym kątem opłacalne.